Új klipdallal jelentkezett a Road. A Játék a decemberben megjelent Az utolsó rapszódia nagylemezen szerepel.
Új klipdallal jelentkezett a Road. A Játék a decemberben megjelent Az utolsó rapszódia nagylemezen szerepel.
Február 21-én jelenik meg piros-fekete vinylen a Slayer 'Black Spirits - Live' című koncertlemeze, amely a banda egyik 1995-ös fellépésének anyagát tartalmazza.
Február 21-én jelenik meg a Scour debütáló nagylemeze, a Gold, amelyről ízelítőként a Blades című dalt hallgathatjuk meg. A bandában olyan zenészek játszanak, mint Phil Anselmo (Pantera, Down), Derek Engemann (Philip H. Anselmo & The Illegals), John Jarvis (Nest, Agoraphobic Nosebleed), Mark Kloeppel (Misery Index) és Adam Jarvis (Misery Index, Pig Destroyer, Lock Up).
Az elkövetkező hónapokban három 1978-as Sex Pistols koncert felvétele is megjelenik, köztük a január 14-i San Francisco-i buli anyaga, ami a banda utolsó fellépése volt az 1996-os visszatérésig.
„Zenénk tisztelgés az erdő ősi mágiája előtt a szibériai atmoszférikus black metal formájának leple alatt”. Az orosz atmoszférikus blackerek áprilisban Budapesten is fellépnek.
2024 szeptemberében jelent meg a Nightwish legutóbbi nagylemeze, a Yesterwynde, a zenekar pedig most a címadó dal szöveges videóját mutatta be.
Ez (a vinylből való válogatás-nagylemez) is jól kezdődik! A történelem, mint tudjuk – bizonyos mértékben – ismétli önmagát: újfent punkos, vagyis a hatalomnak nem tetsző tett lett (be)inteni Ivánnak, az Aurórával! (Naná, hogy az első körben szerzői kiadású Viszlát Iván című nótáról beszélek.) A folytatás sem semmi, mindenekelőtt azonban elmondanám, hogy a szelekció eleve szimpi.
Első lemezével jelentkezik február 21-én, a Season Of Mistnél a Retromorphosis. A technikás death metalban utazó csapat azonban nem új, hanem a Spawn Of Possession utódjának is tekinthető.
Tizenötödik nagylemezén dolgozik az Amorphis. A zenekar ősszel ismét fellép Budapesten is, méghozzá ezúttal az Arch Enemy és az Eluveitie társaságában.
Chaosbound címmel vált megtekinthetővé a budapesti zenekar második száma, mely három hónappal követi a zenekar debütáló szerzeményét az Inhale-t.
Az újévet egy szólólemezzel köszöntötte Goreczki Szabolcs ‘Kisbé’, az Aurora ex-basszusgitárosa. A 14 címet kapott album túlmutat az egyértelmű punk rock gyökereken - számos szerzeményben tetten érhetőek a post punk, speed rock, de keményebb vonalas hardcore vagy thrash metal hatások is, így lesz a 14 dal egy színes, de mégsem öncélú stíluskavalkád.
Curran Murphy váltotta Mantast a Venom Inc.-ben. A Nevermore és az Annihilator egykori gitárosa az utóbbi hónapokban már kisegített a csapatban.
And The Story Goes On! – egy 1992-es Trottel-szám címe idézi a friss történéseket. A kiadó előző kötete, a nyolcvanas évek magyar punkjának nívós dokumentálása ugyanis némán kiáltott a folytatásért. Aligha lehetett volna hát annyiban hagyni a témát. De ki a bánat akarta ezt annyiban hagyni?
1954 októberében, azaz pontosan hetven évvel ezelőtt került forgalomba minden idők legnépszerűbb és legnagyobb hatású tömörtestű elektromos gitárja, a Fender Stratocaster, melynek jelentőségét azóta sem lehet eléggé hangsúlyozni. A XX. századi zenetörténetre alapvető hatást gyakorló hangszer szolid pragmatikusságával és lenyűgöző sokoldalúságával a modern stílusirányzatok fejlődésének zálogává vált és azok minden szegmensét mélyreható módon befolyásolta. Az eredeti ötlet zsenialitását mi sem példázza jobban, mint a tény, hogy a Stratocaster koncepcióján hetven év alatt mindössze apró finomhangolások történtek, miközben a szakértők és a zenészek többsége még mindig az 1950-es évek elejének specifikációi mellett teszik le voksukat. De mégis, miért örvend a Stratocaster szinte mitikus tiszteletnek, illetve mi teszi ennyire ellenállhatatlanná és megkerülhetetlenné? Semmihez nem fogható hangja mellett leginkább időtlenségével és ebből fakadó műemlékszerű jellegével érdemelte ki a gitárvilág Ferrarija címet. Stratocasteren játszani nem divathóbort és sznobéria, sokkal inkább hitvallás. Aki Stratocastert választ társául, nem néhány évre tervez, hanem teljes emberöltőre, amivel kinyilvánítja soha meg nem változó világnézetét, elköteleződését. Nem kétséges, hogy delejező szépségével és utánozhatatlan stílusával a Stratocaster a tömény klasszicizmus modernkori szinonimája.